Aghju divorziatu.

BENVENU À I FORUMI ALMANCAX. TUTTE L'INFORMAZIONI CHE CERCATE DI GERMANIA È DI A LINGUA TEDESCA IN I NOSTRI FORUMS.
    Ohne ideale
    Participante

    Salute amichi. Aghju tenutu u foru abbastanza occupatu in u passatu. A mo sposa hè un citadinu tedescu è sò turcu. Aghju lasciatu a casa dopu avè campatu sottu à u stessu tettu per 5 anni è 9 mesi. Aghju campatu in un altru locu per 1 annu è sò divorziatu in Turchia. Allora aghju introduttu u divorziu in Germania cù una traduzzione tedesca certificata di u certificatu di divorziu. Allora avà sò ufficialmente divorziatu. Quandu aghju lasciatu a mo moglia, a mo moglia hà mandatu una lettera à l'uffiziu di i stranieri, dicendu ch'ella ùn vulia micca ch'e mi campassi in Germania, ch'ella vulia chì mi fossi mandatu in Turchia, chì l'aghju maritata per a Germania, è hà scrittu un assai bugie à u mo ufficiale. Aviu avutu appena dumandatu una carta di residenza à quellu tempu, è ùn anu micca pigliatu quella lettera in seriu è m'hà datu a mo carta di residenza. Cù u Fiktionabescheinigung di 6 mesi, m'hà fattu aspittà finu à l'ultimu ghjornu di i mesi 6 è m'hà datu un novu appuntamentu. Sta volta u termini era antragenu novu cù un permessu di residenza di 1 annu indipindente da u maritu. Aghju avutu quella sessione di 1 annu è à a fine di l'annu 1, mi chjamanu novu è m'hà datu una sessione di 2 anni. Aghju una scadenza per uttene una carta di residenza u mese prossimu. Avà a mo vera quistione hè, possu entre in Germania di novu senza prublemi dopu avè andatu in Turchia per una settimana cù sta carta di residenza chì mi serà data ? L'uffiziu di i stranieri hà avutu assai prublemi cun mè, cusì e cose cattivi venenu in mente. A mo nova carta di residenza ùn cuntene micca elementi restrittivi, nò ? Per esempiu, si st'omu và in Turchia, ùn tornerà mai? Puderia esse pussibule una cosa cusì ?

    senza cori
    Participante

    Ciao, site divorziatu, ùn pudemu ancu sbarazzà di e vostre dumande di mente. :) Ùn sentu mancu bisognu di risponde à a vostra dumanda, spergu chì avete capitu a risposta, fate un viaghju sicuru in anticipu. :)

Mostra 1 risposta (1 tutale)
  • Per risponde à questu tema Devi esse logatu.