POSSU PORTÀ I MEI FILLI IN ALLEGNIA

BENVENU À I FORUMI ALMANCAX. TUTTE L'INFORMAZIONI CHE CERCATE DI GERMANIA È DI A LINGUA TEDESCA IN I NOSTRI FORUMS.
    COLONIA SEA2019
    Participante

    AMICI BREVE RESUME VIVU IN GERMANIA DA 1 ANNU 2. ERU MARISATU È VENU CU RIUNIONI DI FAMIGLIA I mo figliole di u mo primu matrimoniu eranu più ghjovani in Turchia è a so mamma hè morta. TRAVAILU QUÀ IN VOLLZEIT ÙN RICIVIU AIUTA DI U GUVERNAMENTE CHE DEVO FARE PER PORTARE I MOI FIGLI QUALI SONO I TERMINI E CONDIZIONI ?

    senza cori
    Participante

    Andate à l'appartamentu straneru, fighjenu l'ingudu, etc. Dite chì sò ghjovani, se u salariu di u vostru maritu attuale è voi dui hè abbastanza per i so figlioli futuri, l'uffiziu straneru verifica è calcula, VS. variabilità secondu u statu. Si pò mustrà, si pò purtà senza prublemu, s'è i zitelli compie 18 anni, ùn si pò purtà, ci vulia à sapè chì

    COLONIA SEA2019
    Participante

    Ti ringraziu assai, i nostri salarii sò abbastanza, pensu chì avemu un inguernu tutale di 3100 euro, ma s'ellu volenu qualcosa d'altru, vulia preparà prima di andà, mi dumandu se a casa hè in metri quadrati, mi dumandu s'ellu duvemu dumandà à a filiera di i stranieri da auslandebehorde o da u cunsulatu in Turchia.

    senza cori
    Participante

    Da induve. Aghju bisognu di applicà, a mo cunniscenza. Innò, u vostru salariu hè abbastanza. Fighjanu à a dimensione di l'appartamentu, se mi ricordu bè, deve esse 15 metri quadrati per persona, ùn sò micca sicuru, perchè una casa di 70 metri quadrati serà abbastanza.

    miacollogne
    Participante

    Segnala a situazione in Jugendam è vi diceranu ciò chì hè necessariu.

    omerumuten
    Participante

    Grundsätzlich ist es unerheblich, ob der in Deutschland lebende Ehepartner die deutsche Staatsangehörigkeit besitzt oder selbst Ausländer mit Aufenthaltserlaubnis ist. Wenn derjenige hier lebende Ehepartner/Kind deutsch ist, ist der Zuzug im Ergebnis einfacher.

    L'alemanu ùn hè generalmente micca necessariu per a riunificazione di a famiglia, hè abbastanza per avè un permessu di residenza, è micca solu i genitori di i zitelli, ma ancu i zitelli ponu benefiziu di i so genitori, per quessa, vi ricumandemu di circà a riunificazione di a famiglia per mezu di u zitellu prima.

    kanun olarakta genelde su paragrafta  “§ 29 AufenthG – Familiennachzug zu Ausländern” yazili olanlara bagli kalmak zorunda kaldiklarindan yasal hak olarakta bu sekilde önün acik olur.Tabi ki bu yasal haklarinla birlikte onlarda türkiyede cocuklarin tüm velayet haklarina kadar belgelerini mutlaka isterler.

Mostra 5 risposte - 1 à 5 (5 totali)
  • Per risponde à questu tema Devi esse logatu.